Spiknutie

Nie ste prihlásený, alebo nemáte predplatený prístup, alebo Vaša platba ešte nebola potvrdená.
Pokúste sa po chvíli obnoviť stránku.

Spiknutie

85 min., 2012

Réžia: Gabriel Hoštaj, Roman Lazar

Produkcia: Last Frame Production, GH Film

Producenti: Roman Lazar

Scenár: Gabriel Hoštaj, Roman Lazar

Kamera: Mário Kičák

Strih: Miroslav Roháček

Námet: Gabriel Hoštaj

Zvuk: Peter Kučera

Hudba: Peter Kučera

Hrajú: Zuzana Kocúriková, Michaela Drotárová, Marie Durnová, Dušan Cinkota, Jakub Ružička, Dana Fialková, Alexandra Kotvanová, Soňa Ulická

Film je založený na pomalom stupňovaní napätia, prekvapeniach a efektových záberoch. Jeho dej sa odohráva v súčasnosti a okolo záhadných vrážd, kúziel, sveta mágie a nadprirodzených ja­vov.

Režisérmi filmu sú Gabriel Hoštaj a Roman Lazar, pričom obaja sa podieľali aj na scenári. Mário Kičák je kameramanom filmu, masky vytvorila Beatrix Dollingerová. Hlavné postavy stvárnili Zuzana Kocúriková, Dušan Cinkota, Marie Durnová a Michaela Drotárová.

Film takéhoto obsahu a žánru kladie veľký dôraz na vizuálne spracovanie. Jeho tvorcovia sa preto počas príprav a nakrúcania sústredili hlavne na prvky, ako sú presvedčivé masky, rekvizity a vizuálne atraktívne lokácie. „Je to fantastický príbeh, v ktorom sa ukazuje, ako svet mágie a nadprirodzených javov zasiahne do reálneho života. Film je o tom, ako sa normálny život zmení zrazu v niečo prekvapivé, o zmenách identity, dominantných ženách a dvoch spiknutiach,“ povedal režisér Gabriel Hoštaj.

„Gabo je veľmi špecifický, pretože ide formálne naozaj do hĺbky a dovolím si tvrdiť, že je jedným z najprecíznejších filmových tvorcov, s akými som sa stretol. Takže aj Spiknutie je poznačené jeho genialitou a fanatizmom, čo v praxi bude vyzerať tak, že slovenský divák bude mať pocit, že film pôsobí akosi neslovensky,“ dodal Roman Lazar.

„Scenár sa mi veľmi páčil od začiatku, len som sa trochu bála, ako to dopadne pre efekty, ktoré v ňom boli. Na samotné filmovanie mám príjemné spomienky. S režisérmi sa mi pracovalo veľmi dobre, nakrúcanie bolo naozaj akčné. Zažila som scény, pri ktorých ma mučia, bičujú, kde po mne chodia. Občas som si aj buchla hlavu o podlahu. Prvýkrát som celý film videla až teraz na premiére,“ doplnila jedna z hlavných postáv Michaela Drotárová.

Veľký dôraz kládli tvorcovia aj na úžasné kostýmy a frapantné prostredia autentických starých domov a cintorína v okolí Modry a Senca. Spiknutie je celovečerný, nezávislý, hororový film, ktorého dej sa odohráva v súčasnosti. Hlavným cieľom tvorcov bolo natočiť žánrový film, ktorý bude prínosom v slovenskej kinematografii a zároveň zaujme nielen slovenského diváka.

Spiknutie je podľa slov tvorcov možno takou revoltou proti oficiálnej slovenskej kinematografii. Dnes je veľmi ťažké za málo peňazí urobiť dobrý film a preto veria, že sa im to podarilo. „Máme ambíciu preraziť s ním do sveta a ponúknuť ho ešte tento rok špecifickej skupine divákov v celej Európe,“ spresnil Roman Lazar.

Zvýšiť atraktivitu snímky pomáha aj unikátny soundrack k nej z dielne tímu Mariána Kachúta, ktorý naspievala speváčka Mária Čírová. Skladbu Save You zložila spolu so Zolim Tóthom, s textom jej pomohol Thomas Puskailer a jeho manželka Abbie. Režisérom klipu je Roman Lazar. Videoklip kopíruje atmosféru filmu, má aj rovnakú farebnosť, rekvizity a kostýmy. Nakrúcal sa na rovnakých miestach ako film, teda na cintoríne Kozia brána v Bratislave a v opustenej kúrii v Modre.

Link CSFD: http://www.csfd.cz/film/314934-spiknutie/


SMS platba pre SR   SMS platba pre ČR
1 film/24 hodín 48 hodín 1 film/24 hodín 48 hodín
1 € 2 € 30 CZK 60 CZK
Objednať Objednať Objednať Objednať

Kliknutím na Objednať súhlasím so začatím poskytovania elektronického obsahu Kinocola pred uplynutím lehoty na odstúpenie od zmluvy. Udelením takéhoto súhlasu strácam právo na odstúpenie od zmluvy.


Podobné filmy


Kontaktujte nás

Partneri

FilmPark

Audiovizualny fond