Intrigy

Nie ste prihlásený, alebo nemáte predplatený prístup, alebo Vaša platba ešte nebola potvrdená.
Pokúste sa po chvíli obnoviť stránku.

Intrigy

Historický, Poviedkový

108 min., 2012

Réžia: Juraj Kilián

Produkcia: Panopticum Film a Filmpark production

Scenár: Uršula Kovalyk, Anna Kiliánová, Jana Borsuková

Kamera: Július Liebenberger, Erik Eržin

Strih: Michal Čepec

Zvuk: Štefan Ivanov, Alexander Bori, Mária Kodčiková

Hudba: Barbora Botošová, Lubomír Gašpar, Roman Horváth, Tomáš Gašpierik

Hrajú: Nadežda Jelušová, Eva Gašparová, Michal Gazdík, Zsuzsa Dósa, Tomáš Palonder, Anna Kubejová, Martin Meľo, Kristína Greppelová, Sandra Bekešová, Viktor Varga

Tento film ponúka divákom tri pútavé príbehy s dramatickými rozuzleniami, ako aj s početnými komediálnymi a milostnými zápletkami na pobavenie publika rôzneho veku a záujmov:

1. poviedka "Filipovna" sa odohráva v 18. stor. v malebnom prostredí dobového zámku (hradu Červený Kameň), kde sa grófka Filipovna vysporiadava s intrigou mladého šľachtica Nikolajeviča, ktorý "spája príjemné s užitočným" a pokúša sa získať náklonnosť šľachtičnej a zároveň si prisvojiť aj jej majetok. Dejová línia je spestrená lukostreleckými pretekmi, dostihmi, či dynamickými nočnými jazdami kočom v hradných nádvoriach. Divák s citom pre detaily ocení aj filmové obrazy plné estetických empírových kostýmov, dobového muzeálneho nábytku a dekoru.

2. poviedka "Moja dcéra" je voľná filmová adaptácia diela poľského autora Tadeusza Róžewicza, držiteľa literárnej ceny Niké 2000. Príbeh sa odohráva v 20. rokoch 20. stor. vo Varšave: Otec - vidiečan hľadá svoju nezvestnú dcéru v poľskom veľkomeste poznačenom ľudskými neresťami a nedbalým bohémskym životom vtedajšej avantgardy. Poviedka dojme rozuzlením, teda rozčarovaním otca z dospievajúcej dcéry a jej nepriaznivého osudu a zároveň pobaví komickým počínaním vidieckeho "slona v porceláne" na večierkoch ješitných varšavských bon-vivantov.

3. poviedka "Guvernantka" je situovaná do prostredia Uhorska pred prvou svetovou vojnou, kde hlavná ženská postava stretáva po desiatich rokoch odlúčenia svoju starú lásku a dozvedá sa o intrigách, ktoré zmarili ich vzťah v mladosti. Príbeh dezilúcie, ale aj nádeje je spestrený komediálnymi zápletkami infantky s anjelskou tvárou, ktorá trápi guvernantku, príbuzných a hostí s veľmi vynaliezavou zlomyseľnosťou. K pobaveniu diváka prispeje aj počínanie rozvášneného starého veľkostatkára, ktorý sa márne pokúša získať náklonnosť mladej guvernantky. Príbehu zároveň nechýba ani napätie, ktoré je intrigami vystupňované až k súboju znepriateľených rivalov...

Link CSFD: http://www.csfd.cz/film/339791-intrigy/


SMS platba pre SR   SMS platba pre ČR
1 film/24 hodín 48 hodín 1 film/24 hodín 48 hodín
1 € 2 € 30 CZK 60 CZK
Objednať Objednať Objednať Objednať

Kliknutím na Objednať súhlasím so začatím poskytovania elektronického obsahu Kinocola pred uplynutím lehoty na odstúpenie od zmluvy. Udelením takéhoto súhlasu strácam právo na odstúpenie od zmluvy.


Podobné filmy


Kontaktujte nás

Partneri

FilmPark

Audiovizualny fond